Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Plemená morčiat v mojej CHS

 


Tu nájdete popis plemien morčiat ktoré sa vyskytujú v mojej chovateľskej stanici ušľachtilých morčiat. 

DLHOSRSTÉ:
 

SHELTIA

Má hladkú, rovnú, hustú, a lesklú srsť, dorastá do dĺžky až 20 cm. Na hlave je kratšia, narastá od temena hlavy a za ušami je dlhá a padá volne po pri tele na dol.

 

CORONET

Má hladkú, rovnú, hustú, a lesklú srsť, dorastá do dĺžky až 20 cm. Na hlave je kratšia, narastá od temena hlavy a za ušami je dlhá a padá volne po pri tele na dol. Na hlave morčaťa je čelná rozeta, ktorá sa volá aj korunka.
 


PERUÁNEC

Srsť je hladká a rovná, po celom tele súmerne dlhá, dorastá až do dĺžky 20 cm. Na zadku má vedľa seba umiestnené dve rozety, srsť na tele rastie opačným smerom (od zadu do predu). Na hlave má ofinu, ktorá sa volá pony.

 


TEXEL

Brčkavá, krepová srsť, pramienky sa stáčajú do špirál. Dorastá do dĺžky asi 20 cm a rastie kolmo od tela. Na hlave je kratšia, narastá od temena hlavy a za ušami je dlhá a padá volne po pri tele na dol. Žiadúca je dlhá srsť na tvári.

 

MERINO

Brčkavá, krepová srsť, pramienky sa stáčajú do špirál. Dorastá do dĺžky asi 20 cm a rastie kolmo od tela. Na hlave je kratšia, narastá od temena hlavy a za ušami je dlhá a padá volne po pri tele na dol. Žiadúca je dlhá srsť na tvári. Na hlave morčaťa je čelná rozeta, ktorá sa volá aj korunka.

 

ALPAKA 

Brčkavá, krepová srsť, pramienky sa stáčajú do špirál. Dorastá do dĺžky asi 20 cm a rastie kolmo od tela. Na zadku má vedľa seba umiestnené dve rozety, srsť na tele rastie opačným smerom (od zadu do predu). Na hlave má ofinu, ktorá sa volá pony.

 

 

 


LUNKARYA - PERUÁNEC

Toto dlhosrsté plemeno má chlpy rovné a zvlnené. Jednotlivé pramene sa sa stáčajú do veľkých lokien. Srsť dorastá do dĺžky asi 20 cm a rastie kolmo od tela. Na zadku má vedľa seba umiestnené dve rozety, srsť na tele rastie opačným smerom (od zadu do predu). Na hlave má ofinu, ktorá sa volá pony. Gén, ktorý spôsobuje kučeravosť sa dedí dominantne, takže potomkov lunkarya sa dočkáme už v prvej generácii. Srsť by sa nemala rozčesávať.

 

 KRÁTKOSRSTÉ:

 Anglické hladké
Toto plemeno je typické rovnomerne hladkou srsťou, ktorá prilieha k telu a jej dĺžka nie je viac ako 3 cm.
 


Anglický crested

Je plemeno typické rovnomerne hladkou srsťou, ktorá prilieha k telu a jej dĺžka nie je viac ako 3 cm. Na hlave morčaťa je čelná rozeta, ktorá sa volá aj korunka.

TOPlist